Selma Racing

s/y SELMA RACING - Reichel Pugh 48


Selma Racing je karbonová závodní jachta Reichel Pugh 48.
 Byla vyrobena v roce 1997 a v letech 2011 - 2017 prošla rekonstrukcí do současné moderní podoby. Měří 15 metrů a váží 8 tun. Jedná se o standardní závodní jachtu, navrženou tak, aby vítězila v regatách.
Vybavení interiéru je strohé, přednost má ergonomie a plavba bez zbytečné zátěže. Prostor uvnitř je vyhrazen především pro skladování plachet a lan. K dispozici je navigační stůl, boxy s nářadím, náhradními díly a zásobami jídla, rovněž sporák se dvěma hořáky a WC. Pohodlné skříně a podobné vymoženosti v podpalubí chybí. Obleky, bundy a vesty jsou zavěšeny na lankách. Osobní oblečení a věci, budete mít v tašce nebo lodním pytli, které mohou být přemisťovány během manévrů.


Posádka čítá 12 – 15 osob,
na lodi se nachází 8 lůžek - nikdo proto nebude mít přidělené vlastní lůžko. V případě únavy se v podpalubí lehá ve spacáku na návětrnou stranu. Nezbyde mnoho času na přípravu jídla, proto budete konzumovat lyofilizovaná jídla. Během plavby nebude možné se sprchovat. Prostor v podpalubí budou omezovat i plachty včetně velkých spinakrů.


   


Všechna výše uvedená omezení vznikají pouze z důvodu, aby bylo možné plout co nejrychleji. Každý zbytečně nebo špatně umístěný kilogram loď zpomaluje. Posádka se musí soustředit na práci s obsluhou jachty. Manévry je nutné provádět velmi často a rychle. Díky tomu se plavba stává dynamickou a akční. Pohodlí je tedy omezeno bezpečností plavby, rozložením obslužných lan a připraveností posádky k rychlému jednání.

Bližší technické parametry naleznete ZDE.